TA Office Hours

Please note: The information below is based on the original schedule provided to the department and may not reflect last minute changes. Please contact the TA or your Professor directly if needed for any time changes that we may not be aware of.

"Desks A, B, C, and D" are located within the Finance Department, SH-DH 2305

 

Course Professor TA Name Day Time Location
           
FNCE 100
MacKinlay
Riddhima Goel
Mondays
3:30-5:00pm
Desk C
    Jason Zhang Tuesdays 4:30-6:00pm Desk C
    Jaclyn Chu Wednesdays 12:00-1:30pm Desk C
    Matthew Lessor Wednesdays 1:30-3:00pm Desk C
    Emily He Wednesdays 3:00-4:30pm Desk C
    Aastha Jain Thursdays 4:30-6:00pm Desk C
           
FNCE 100 Cherkes Tucker Hutchinson Mondays 12:00-1:00pm Desk B
    Sam Ax Wednesdays 12:30-1:30pm Desk A
           
FNCE 101
Asher
Raj Mehta
Mondays
2:00-3:00pm
Desk A
    Aymen Saleem Mondays 12:00-1:30pm Desk A
    Adam Nissinoff Tuesdays 3:00-4:00pm Desk A
    Alessia Lenders Wednesdays 12:00-1:00pm Desk B
    Shawn Kim Fridays 11:00am-12:00pm Desk A
    Daniel Kaminsky Thursdays 4:30-5:30pm Desk A
           
FNCE 101
Siegel
Stephanie Mondays 1:30-3:30pm Desk D
    Charles Tuesdays 5:00-6:45pm Desk D
    Emily Wednesdays 9:30-11:30am Desk D
    Alec Thursdays 5:30-6:45pm Desk D
    Nayyir Fridays 1:30-3:30pm Desk D
           
FNCE 203 Kihlstrom Paula Gamarra Wednesdays 1:00-2:00pm SH-DH 2406
    Marie Wiegert Wednesdays 1:00-2:00pm SH-DH 2406
           
FNCE 205/720 Stambaugh Simon Oh Tuesdays 4:30-6pm Desk A
           
FNCE 206/717
Ramaswamy
Yu Wang
Tuesdays
9:00-10:30am
Desk D
    Sahil Wednesdays 12:30-2:00pm Desk D
    Alejandro Thursdays 12:00-1:30pm Desk D
           
FNCE 207/728 Wessels Ajay Jagannath Tuesdays 3:00-4:30pm Desk D
    Ajay Jagannath Thursdays 4:30-6:00pm Desk B
           
FNCE 208/731 Marston Gabriella Mondays 4:00-6:30pm Desk B
    Jessica Tuesdays 5:30-6:45pm Desk B
    Luke Pryor Tuesdays 1:30-3:00pm Desk B
           
FNCE 209/721
Wong
Please refer to canvas
     
           
FNCE 219
Jermann
Teresa Hueng Wednesdays 11:00am-12:30pm Desk A
    Gennadiy Babenko Wednesdays 4:00-5:30pm Desk A
           
FNCE 235/725 Dieckmann Betty Dai Mondays 4:30-5:30pm SH-DH 2004
    Robert Gorminsky Wednesdays 4:30-5:30pm SH-DH 2004
           
FNCE 250/750 Taylor Riley Pelisek Wednesdays 1:30-3:00pm SH-DH 209
    Betty Dai Tuesdays 4:30-6:00pm JMHH G94
           
FNCE 611
Van Binsbergen/Roberts
June Wu
Mondays
3:00-4:30pm
SH-DH 2406
    Tony Kuehne Mondays 4:30-6:00pm SH-DH 2406
    Jeff Green Tuesdays 3:00-4:30pm SH-DH 2406
    Emir Okan Tuesdays 4:30-6:00pm SH-DH 2406
    William Torres Wednesdays 3:00-4:30pm SH-DH 2406
    Wen Frers Wednesdays 4:30-6:00pm SH-DH 2406
    Alex Kwon Thursdays 3:00-4:30pm SH-DH 2406
           
FNCE 612 Gala   Mon/Wed/Thurs 4:30-6:00pm SH-DH 2004
           
FNCE 726 Gultekin Yernar Kades Mondays 1:30-2:30pm Desk C
    Leonid Tuesdays 3:00-4:00pm Desk C
    Kamil Zarychto Wednesdays 11:00am-12:00pm Desk D
    Phillippe Brzuszak Thursdays 1:30-2:30pm Desk C
           

top of page